Sajtóbejárást tartott a Magyar Képzőművészeti Egyetem
Sajtóbejárást tartott a Magyar Képzőművészeti Egyetem
Az MKE közelgő Nyílt Napja alkalmából sajtóbejárást szerveztünk a Főépületben a sajtó számára november 19-én, kedden 11 órakor.
Az érkezőket Kubik Elvira, az MKE rektori kommunikációs főtanácsadója, dr. Dóczi Gergely, az egyetem kancellárja és Lelkes László, általános rektorhelyettes köszöntötte. Lelkes László röviden ismertette az egyetem képzési kínálatát, valamint beszélt a most induló, új szakokról is: a Látványtervező Tanszék mesterképzése a következő tanévtől mozgóképes látványtervező specializációval bővül, a Grafika Tanszék osztatlan grafikusművész képzése pedig az illusztráció specializációval. A Szobrász Tanszéken a szobrászművész osztatlan képzéshez kapcsolódóan is két új specializáció indul, úgymint az alkalmazott szobrászat és a köztéri szobrászat.
A program során bemutattuk az 1905-ben alapított Grafikai Műhelyt, ahol a modern eszközök mellett még ma is működő, 19. századi gépek is fellelhetők. A résztvevők megismerkedhettek az ősi szitanyomás technikájával, amelyet egy korszerű, mobil szitán mutatott be Szurcsik József, Munkácsy-díjas festőművész, az MKE oktatója, valamint Bartis Elemér, oktató, szitaműhelyvezető, és Dicső Eszter Nóra, az egyetem Hallgatói Önkormányzat vezetője.
A bejárás másik helyszíne a Művészeti Anatómia Rajz és Geometria Tanszék volt, amely régészeti és patológiai gyűjteményével az MKE egyik legizgalmasabb kuriózumának számít. Itt több, mint harminc régészeti, patológiai vagy kriminalisztikai szempontból különleges koponya tekinthető meg. A gyűjteményben olyan ritkaságok is helyet kapnak, mint Asztrik apát vagy Szent László arcának és koponyájának 2D-s kópiája. Az itt megszerzett sokrétű rajzi tudás lehetővé teszi a hallgatók számára, hogy hiteles arcrekonstrukciókat készítsenek, akár antropológiai leletek, akár a rendőrség munkájának támogatása céljából. A gyűjtemény anyagai között egyaránt megtalálhatók a normális és a normálistól eltérő fejlődésű emberi esetek, valamint számos állatcsontváz, a denevértől a majmon át a lóig. A tanszék különlegességeit Kőnig Frigyes egyetemi tanár, a Doktori Iskola vezetője, Munkácsy-díjas festőművész mutatta be az érdeklődőknek.