Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities (IPMAU)
Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities (IPMAU)
Projekt összefoglaló adatai
Projekt címe: Interdisciplinary Puppetry Modules for Art Universities (IPMAU)
Projekt azonosítószáma: Project-Nr.: 2023-1-AT01-KA220-HED-000156007
Kedvezményezettek:
- Theater LILARUM https://www.lilarum.at/home.html
- Academy of Fine Arts Vienna, Vienna https://www.akbild.ac.at/de
- Interplay Hungary Egyesület https://www.interplay.hu/
- Josip Juraj Strossmayer University of Osijek http://www.uaos.unios.hr/
- Magyar Képzőművészeti Egyetem https://www.mke.hu/
A projekt megvalósítás időszaka: 2023.10.01-2026.03.31
Projektkoordinátor: Theater Lilarum
Vissza nem térítendő támogatás összege konzorciumi szinten: 120 000 €
ebből a Magyar Képzőművészeti Egyetem által elnyert támogatási összeg: 24 940 €
A projekt az Európai Unió Erasmus+ Programja társfinanszírozásával valósul meg.
Az IPMAU egy kísérleti projekt, amelynek célja egy innovatív, moduláris, transzdiszciplináris és kortárs bábszínházi képzés létrehozása művészeti hallgatók számára.
A projekt célkitűzése, hogy a művészeti egyetemeket megnyissa a művészeti forma előtt, ill. a művészeti formákat a transznacionális impulzusok előtt az előadó- és képzőművészet metszéspontjában. A hallgatók, oktatók és művészek közötti kölcsönös tanulási tapasztalatok révén cél az egyetemi és művészeti tudáscsere fokozása és egy szoros hálózat kiépítése, amely a modell továbbfejlesztésének alapjául szolgálhat.
A központi elem egy alap- és két fókuszmodul kidolgozása és tesztelése, amelyek beépíthetők a meglévő művészeti főiskolai és egyetemi tantervekbe. Első lépésként a tematikus fókuszok listája készül el, amely alapján kidolgozásra kerülhetnek a végső, oktatásban alkalmazható modulok. A hallgatók eredményeit, munkáit nyilvános rendezvényeken mutatják be. A projekt tartalma és eredményei egy videókampány és egy záró „minikongresszus” révén kapnak majd közfigyelmet.
A szakmailag kiértékelt és felülvizsgált modultanterveket az európai művészeti egyetemek szabad felhasználás céljából közzéteszik és aktívan terjesztik a jövőben. A fókuszmodulok összegyűjtése egy kibővített nyomonkövetési projekt alapjául szolgál. Az egyetemek, a hallgatók, a résztvevő színházak és közönségeik, valamint általában a bábszínház művészeti ága is profitál a hálózatépítésből, a művészeti módszertani tapasztalatcseréből, a projektet kísérő kampányból és az európai bábjátszással kapcsolatos témák megvitatásából.
„A projektet az Európai Unió társfinanszírozza, azonban a kifejtett nézetek és vélemények csak a szerzők nézetei és véleményei, és nem feltétlenül tükrözik az Európai Unió vagy az OeAD-GmbH véleményét. Sem az Európai Unió, sem a támogatást nyújtó hatóság nem tehető felelőssé értük.”