Oktatói és intézményi munkatárs Mobilitások az Eu4art projekt kapcsán
Oktatói és intézményi munkatárs Mobilitások az Eu4art projekt kapcsán
Az elmúllt években több workshop és kerekasztal beszélgetés is létrejött az eu4art projekt keretében. A hosszú és rövid távú mobilitás programok lehetőséget teremtettek drezdai, rigai és római diákoknak és tanároknak, hogy megismerhessék egyetemünk működését, tereit és történelmét. Tőlünk is többen résztvettek különféle programokon az említett egyetemeken. A személyes jelenlét kulcsfontosságú lépés volt egymás pedagógiai kultúrájának és keretrendszerének a megismerésében. Az idelátogató testvéregyetemek diákjai és tanárai bepillantást kaptak technikai felszereltségünk és infrastruktúránk mindennapos működésébe. Továbbá átfogó képet kaptak könyvtárosaink, műhely és műteremvezető tanáraink profizmusáról és hathatós szakamai segítségéről, melyet hallgatók bármikor igénybe vehetnek tanulmányaik folyamán. Az együtt töltött idő lehetőséget adott a közös gondolkodásra, kutatásra és az egyetemek metodologiájának a fejlesztésére.
A tanárok és az egyetemi személyzet számára szervezett rövid mobilitási programok kapcsán 17 munkatárs látogatott Budapestre. Ilyenek voltak például, az Accademia di Belle Arti di Roma adminisztratív személyzetének látogatása 2022-benés a WP2 találkozó 2021 novemberében.
A WP2 csoport, az innovációs kutatólaboratórium szakmai találkozót tartott Budapesten. A Magyar Képzőművészeti Egyetemről a projektben részt vesz: Albert Ádám, Lázár Eszter, Kiss Gabriella, Bojtos Anikó és Máté Dániel, a magyar fél a WP2 munkacsoport, a Fine Arts Lab Establishment.
Ebben a munkacsoportban a művészeti kutatással kapcsolatban végznek elméleti és gyakorlati kutatásokat, melynek célja, hogy módszertani keretet biztosítsanak a művészeti-kutatási tevékenységekhez, illetve, hogy a négy intézmény kutatási és innovációs portfoliója színesebbé váljon. A projekt végén az eredményeket összefoglalóan kiadvány létrehozása a cél. Emellett az EU4ART intézetek szellemi tulajdonjogi szabályait és gyakorlatát térképezték fel, így ajánlásokat tettek az EU4ART intézményeknek a szellemi tulajdonjogok lehetséges harmonizációjára vonatkozóan.
A projekt végére minden intézményben létrejön egy innovációs kutatólaboratórium, az egyetemek innovatív tevékenységeinek támogatására, a kutatási együttműködések és a tudományos eredmények társadalmi-gazdasági hasznosításának elősegítésére. A laborok működésének további célja az egyetemi oktatás és kutatás eredményeinek társadalmi-gazdasági és kulturális hasznosításának támogatása.
Továbbá az idelátogatók részt vettek az egyetem 150. évfordulója alkalmából rendezett rendezvénysorozaton, valamint a "Modellállítás: az emberi test képi konstrukciói" című kiállítás megnyitóján és a hallgatók által szervezett "Esőt adtál, Uram, de nincs köszönet benne" című kiállításon és a hozzá kapcsolódó performanszon.