Interjúsorozat a Nemzetközi Hét kapcsán – Prof. Boakye-Yiadom Frederick
Interjúsorozat a Nemzetközi Hét kapcsán – Prof. Boakye-Yiadom Frederick
A Magyar Képzőművészeti Egyetem 2024. április 22-26. között rendezte meg nagy sikerű Nemzetközi Hetét.
A Nemzetközi Hétre Európából, Ázsiából és Afrikából is érkeztek vendégelőadók, akik bejárták egyetemünk valamennyi helyszínét, és egy-egy igazán különleges témában tartottak előadást vagy workshopot a hallgatóknak és a partnerintézményekből érkezett érdeklődőknek.
Négy külföldi előadóval készítettünk interjút Ghánától Indonéziáig, ezeket publikáljuk itt a Nemzetközi Hírek alatt.
Interjú Prof. Boakye-Yiadom Frederickkel (TTU, Ghána)
Bemutatná a ghánai TTU Alkalmazott Művészeti és Technológiai Karát?
Az Alkalmazott Művészeti és Technológiai Kar a kreatív oktatás élvonalában áll, hat különböző művészeti ágban kínál speciális programokat: szobrászat, textil, divat, festészet, kerámia és grafika. Minden egyes tudományágat egy-egy külön tanszék támogat, biztosítva a hallgatók magas szintű képzését.
Karunk a diplomáktól és a magasabb nemzeti diplomáktól kezdve az alap- és mesterfokozatokig sokféle tudományos programot kínál. A kilenc docensből, egy teljes jogú professzorból és számos akadémiai doktorból, vezető oktatóból, előadóból és adjunktusból álló csapatunkkal elkötelezettek vagyunk az oktatás színvonala és a tudományos kiválóság elősegítése mellett.
Modern eszközökkel és anyagokkal felszerelve karunk a gyakorlati tanulási tapasztalatokra helyezi a hangsúlyt. Az “Oktatás 5.0” elveihez igazodva programjaink az innovációt, az iparosítást és a marketinget helyezik előtérbe, hogy felkészítsük a diákjainkat arra, hogy vezető szerepet töltsenek be a saját szakterületükön és hozzájáruljanak a tágabb értelemben vett kreatív iparhoz.
Az Alkalmazott Művészeti és Technológiai Karon ápoljuk a tehetséget és ösztönözzük a fejlődést, ötvözve a művészi kreativitást a gyakorlati készségekkel, hogy hallgatóink a művészet és a design jövőjét alakíthassák.
Említene valami különlegeset, vagy tipikusan helyi jellegzetességet a TTU művészeti karáról?
Említettem az “Oktatás 5.0”-át, amely segít a tanulók önállóságra való nevelésében.
Ön „Szobrászat és vezetés” címmel tartott előadást. Kérem, meséljen többet a témájáról.
A szobrászat és a vezetés közötti kapcsolat mély szinergiát jelent. A szobrászatban rejlő tulajdonságok és folyamatok vizsgálatával értékes betekintést nyerhetünk a hatékony vezetői attitűdbe. Mindkettő látásmódot, kreativitást, pontosságot, elkötelezettséget, valamint az inspiráció és az átalakítás képességét igényli. Ennek a kapcsolatnak a megértése javíthatja a vezetéshez való hozzáállásunkat, hatékonyabbá, empatikusabbá és innovatívabb vezetővé téve minket.
Mi a jelenlegi projektje, min dolgozik éppen?
Két projekten dolgozom, amelyet folyóiratokban publikálok. A két munka a következő:
- “A kontextuális információk és a művészi stílus hatása a kúpszerű és a tömött-hengeres agyagszobrok észlelésére az Iparművészeti és Technológiai Karon: Takoradi, Ghána”
- “A TTU faragott Adinkra-szimbólumainak filozófiai jellegére vonatkozó íratlan perspektívák feltárása”
Mit talált a legérdekesebbnek egyetemünkön?
A történelmi gazdagság, a kulturális pezsgés és az innovatív oktatás egyedülálló keveredését éreztem a legkülönlegesebbnek a Magyar Képzőművészeti Egyetemen.