Magyar Képzőművészeti Egyetem komplex digitális infrastruktúra fejlesztése
Magyar Képzőművészeti Egyetem komplex digitális infrastruktúra fejlesztése
Projekt összefoglaló adatai
Projekt címe: Magyar Képzőművészeti Egyetem komplex digitális infrastruktúra fejlesztése
Projekt azonosítószáma: RRF-212-21-2022-00030
Kedvezményezett: Magyar Képzőművészeti Egyetem
A megvalósítás helyszíne: 1062 Budapest, Andrássy út 69-71., amely az Egyetem Főépülete. A fejlesztés valamennyi eleme ezen a megvalósítási helyszínen kerül aktiválásra.
Vissza nem térítendő támogatás összege: 804,94 millió Ft
Megvalósítás időszaka: 2022.08.29-2026.04.30
Projektmenedzser: Józsa Ferenc
A projekt hosszútávú célja, hogy 2026-ra az intézmény infrastrukturális, szervezeti, oktatásfejlesztési, kutatásfejlesztési és saját bevétel növekedést fókuszba állító fejlesztése valósuljon meg. Az átfogó infrastrukturális fejlesztés eredményeként az Magyar Képzőművészeti Egyetem jelenleg folyó képzései tekintetében egy gazdaságosabb, és fenntarthatóbb „zöldebb” egyetem jön létre, mely során megvalósul a művészeti képzés gyakorló helyeinek fejlesztése: műhelyek, műtermek, felszerelések, kiállítási terek, eszközpark megújítása. Az új helyszíneket is bevonva hatékonyabbá válik az oktatásszervezés, megvalósul a humánerőforrás kapacitásának fejlesztése, mely nemcsak hallgatóink, hanem a szélesebb társadalom számára is elérhető kulturális ismeretet, tudást képes közvetíteni.
A fejlesztés közvetlen célja, hogy az Egyetem megfelelő működése érdekében a projekt keretében a gyakorlati oktatást/képzést segítő digitális infrastruktúra fejlesztését, digitális eszközök beszerzését, telepítését, az Egyetem hallgatóinak és dolgozóinak digitális készségfejlesztését, a képzési tevékenység digitális támogatásához kapcsolódó tevékenységek, illetve a digitális eszközök telepítéséhez szükséges erős- és gyengeáram, valamint optikai kábelkiépítést, bővítést, korszerűsítést és fejlesztést tervezzük megvalósítani.
A projekt elemei:
A projekt az egyetemi polgárok, tehát a hallgatók, oktatók és dolgozó digitális készségfejlesztését tűzi ki célul, egyrészt általános digitális kompetenciák terén, másrészt a tanszaktól, illetve munkakörtől függően speciális kompetenciák terén.
A fejlesztendő digitális eszközpark és a hozzájuk kapcsolódó képalkotó és kommunikációs szoftverek hasznosságát a megszerzett digitális kompetenciák szinten tartása, s egyben folyamatos fejlesztése révén tartjuk fontosnak. Mindezek helyszínei a művész szakok műtermei, műhelyei, de a digitális könyvtári tartalmak elérése révén az ismeretszerzés elméleti folyamatai és képzési helyszínei is. Az egyetemi digitalizációt erősítő projekt ezért a teljes egyetemi polgárság javát szolgálja. A korszerű digitális technológiák az egyetemen futó összes szak munkájába beilleszthetők, s kiegészítik a szakspecifikus hagyományos technológiákat is.
A projektben felsorolt fejlesztések megvalósításával biztosítható az egyetemi oktatáshoz és kutatáshoz kapcsolódó digitális tartalmak előállítása, tárolása és biztonságos elérése, mind az oktatók/kutatók, mind a hallgatók részére az egyetem campusán (Andrássy út 69-71).
A fejlesztés három részterületen valósul meg.
- A hálózati infrastruktúra optikai körgyűrűs alapokra helyezése, mely elérhetővé teszi az adattárak gyors és biztonságos elérését.
- Szerverrendszer és vezetéknélküli hálózat fejlesztése.
- Felhasználói eszközök bővítése/fejlesztése korszerű mobil informatikai eszközök beszerzésével, digitális és interakciós oktatást segítő eszközök.
A projektben felsorolt fejlesztések megvalósításával biztosítható az egyetemi oktatáshoz és kutatáshoz kapcsolódó digitális tartalmak előállítása, tárolása és biztonságos elérése, mind az oktatók/kutatók, mind a hallgatók részére.
A fejlesztés eredményeként 700 fő részesül digitális képzésben és 1040 darab digitális eszköz kerül telepítésre az egyetemen.
A projekt Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Tervének keretében valósul meg.